NOWE KARETKI DLA KRAKOWA

Siedem wysoko wyspecjalizowanych ambulansów medycznych wyjedzie wkrótce na drogi Krakowa i powiatu krakowskiego, kolejne trzy zasilą flotę innych małopolskich powiatów. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy posłów naszego regionu.

Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców to mój absolutny priorytet. Tym bardziej ogromnie cieszę się, że Kraków oraz powiaty ościenne otrzymały nowe ambulansy. Jestem przekonana, że takie działania są potrzebne po to, by usprawnić i przyspieszyć pomoc ofiarom wypadków oraz osobom potrzebującym błyskawicznej interwencji medycznej. Przecież niejednokrotnie o naszym życiu decydują sekundy, a w takim wypadku czas dojazdu pomocy musi być zminimalizowany.

Wojewoda Piotr Ćwik podziękował nam za podjęcie działań, dzięki którym udało się zakupić nowe karetki – służby medyczne potrzebują sprzętu wysokiej jakości. Nowe karetki to większe bezpieczeństwo pacjentów, ale też lepszy komfort pracy służb medycznych. Cieszę się, że tabor ratownictwa medycznego będzie jeszcze nowocześniejszy. Odpowiedzialne, uczciwe i gospodarne zarządzanie państwem przez obecny rząd i jego instytucje umożliwiło konkretną odpowiedź na potrzeby mieszkańców Krakowa i okolic w zakresie bezpieczeństwa medycznego.

Dzięki naszym zintensyfikowanym działaniom, do budżetu Wojewody Małopolskiego trafiło dodatkowo 5 milionów zł przeznaczonych na odnowienie taboru ratownictwa medycznego. Pieniądze pozwoliły na zakup dziesięciu nowych samochodów – miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w oficjalnym przekazaniu ambulansów medycznych. W spotkaniu z wojewodą Piotrem Ćwikiem w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym wzięli udział także minister Andrzej Adamczyk oraz posłowie Elżbieta Duda i Jacek Osuch.

2019-08-23T01:01:35+02:00 08/10/2018|