O mnie

Biografia

Nazywam się Małgorzata Ewa Wassermann. Od października 2015 roku jestem posłanką na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - udało mi się nią zostać dzięki Państwa zaufaniu, z najwyższym wynikiem w okręgu i piątym najwyższym wynikiem w kraju.

Od przeszło dwóch lat przewodniczę komisji śledczej ds. Amber Gold. Wykonywanie mandatu posła to bardzo ciężka praca, ale wykonana uczciwie i solidnie przynosi dobre efekty.

Kraków to mój dom. W Krakowie się urodziłam, wychowałam, zdobyłam wykształcenie, tutaj przez lata prowadziłam własną kancelarię adwokacką. Dziś staję przed szansą, by jako kandydatka Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Miasta Krakowa dokonać pokoleniowej i jakościowej zmiany w moim ukochanym mieście.

Jako, że z wykształcenia jestem adwokatem i podobnie, jak każdy z Państwa, zmagam się z tysiącami przepisów, którym brakuje spójności i przejrzystości, podjęłam wyzwanie stworzenia mądrego i stabilnego prawa.

Praca to mój żywioł. Wiem, że dzięki niej można osiągnąć wiele. Jestem córką Zbigniewa Wassermanna, który zginął pod Smoleńskiem w 2010 roku oraz Haliny Wassermann, programistki i informatyczki.

W wolnych chwilach, których jest niestety niewiele, biegam, chodzę na siłownie, pływam, czytam książki oraz uczę się języków obcych.

Oś czasu

1978

Dzieciństwo

Urodziłam się w Krakowie

1997

Edukacja

Rozpoczęłam studia dzienne na kierunku Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim

2001 - 2007

Doświadczenie zawodowe.

Pracowałam jako wolontariusz w biurze poselskim mojego Ojca przez 6 lat, gdzie organizowałam szeroko dostępne dla ludzi z całej Polski bezpłatne porady prawne.

2007

Własna działalność

Zakończyłam aplikację adwokacką z wynikiem ogólnym bardzo dobrym
Otworzyłam kancelarię adwokacką, którą prowadzę do dziś

2015

Książka

Premiera książki "Zamach na prawdę", którą napisałam wspólnie z Bogdanem Rymanowskim

2015

Mandat poselski

Dnia 25 października 2015 r. zostałam wybrana w wyborach powszechnych do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej uzyskując 5 wynik w Polsce.

2016

Komisja Amber Gold.

W lipcu zostałam przewodniczącą komisji śledczej ds. Amber Gold

2018

Wybory samorządowe.

W kwietniu zostałam oficjalną kandydatką Zjednoczonej Prawicy na urząd Prezydenta Krakowa.

Wykonywanie mandatu posła to bardzo ciężka praca, ale wiem
że wykonana uczciwie i solidnie przyniesie dobre efekty.