Z Internetu, smartfonów, tabletów korzystają coraz młodsze, ale też coraz starsze osoby. Należy przeciwdziałać zagrożeniom, jakie niesie za sobą coraz częstsze przebywanie w świecie wirtualnym. Kradzież danych, kradzież tożsamości, padanie ofiarami hakerów, sekt, przestępców i oszustów to problem codzienności wszystkich Krakowian.
Dlatego zapowiadam uruchomienie programu pt. #młodzibezpieczni, dotyczącego przeciwdziałaniu zagrożeniom związanym z aktywnością w sieci. Chcę dotrzeć do najmłodszych w naszym mieście, bo są oni najmniej świadomi niebezpieczeństwa, na które są najbardziej narażeni. W następnej kolejności chcę uświadamiać osoby starsze.
Jeżeli zostanę prezydentem, zorganizuję przy wydziale edukacji Urzędu Miasta Krakowa zespół roboczy ds. przeciwdziałania zagrożeniom w Internecie. Program będzie skierowany do uczniów szkół, którzy mieliby dostęp do specjalistów w ramach programu #młodzibezpieczni. Materiały edukacyjne młodzież mogłaby zanieść do swoich rodziców i dziadków, którzy są aktywni w sieci, aby w każdej rodzinie można było się nauczyć podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie.
O tym, że w dobie nowoczesnych technologii warto pamiętać o bezpieczeństwie, doskonale wie też dr inż. Paweł Skrzyński z Katedry Informatyki Stosowanej AGH, który wsparł mnie w przygotowaniach tej części programu #PaktdlaKrakowa.